POZNÁMKA: TOTO ROZHODČÍ ŘÍZENÍ SE NEVZTAHUJE NA UŽIVATELE VE SPOJENÝCH STÁTECH AMERICKÝCH, KTEŘÍ VYJÁDŘILI SOUHLAS S PODMÍNKAMI POUŽITÍ ZE DNE 28. ÚNORA 2022 NEBO Z POZDĚJŠÍHO DATA A KTEŘÍ ŘÁDNĚ NEVYSLOVILI NESOUHLAS SE ZPĚTNÝM UPLATŇOVÁNÍM ZMĚN PROVEDENÝCH 28. ÚNORA 2022 PRO ODDÍL O ŘEŠENÍ SPORŮ, JAK JE STANOVENO V ODDÍLE 15E PODMÍNEK POUŽITÍ. JAKÉKOLI PRÁVNÍ SPORY TĚCHTO UŽIVATELŮ BUDOU ŘEŠENY DLE ODDÍLU NEBO ODDÍLŮ O ŘEŠENÍ SPORŮ V PODMÍNKÁCH POUŽITÍ ZE DNE 28. ÚNORA 2022 NEBO Z POZDĚJŠÍHO DATA, KTERÉ UŽIVATELÉ ODSOUHLASILI.

Rozhodčí řízení

  1. Přehled. Rozhodčí řízení je alternativou k soudnímu sporu. Spor dvou stran v něm rozhoduje rozhodce. Rozhodčí řízení stranám umožňuje řádné a spravedlivé projednání věci způsobem, který je rychlejší a méně formální než soudní řízení. Ve všech rozhodčích řízeních zahrnujících tebe a Tinder se uplatní následující postupy („postupy rozhodčího řízení“).

  2. Řešení sporu před zahájením rozhodčího řízení. Tinder má vždy zájem řešit spory přátelsky a efektivně. Před zahájením rozhodčího řízení proto doporučujeme, abys nás kontaktoval(a) a vysvětlil(a) nám svou stížnost, protože ji můžeme vyřešit, aniž by bylo nutné zahajovat rozhodčí řízení. Můžeš nás kontaktovat na adrese Tinder Legal, P.O. Box 25458, Dallas, TX 75225, USA.

  3. Správce. Správcem rozhodčích řízení je JAMS, nezávislá organizace, která s Tinderem není nijak spojena. JAMS rozhodčí řízení usnadňuje, ale nevede. Rozhodce, který vyslechne a rozhodne tvůj spor, bude vybrán ze seznamu neutrálních rozhodců JAMS. Informace o JAMS najdeš na webu https://www.jamsadr.com. Informace o pravidlech a poplatcích za řešení sporů najdeš na stránce JAMS’s Streamlined Arbitration Rules & Procedures (zjednodušená pravidla a postupy rozhodčího řízení JAMS) na adrese https://www.jamsadr.com/rules-streamlined-arbitration/.

  4. Použitelná pravidla. Rozhodčí řízení se bude řídit zjednodušenými pravidly rozhodčího řízení („pravidla JAMS“) upravenými těmito postupy rozhodčího řízení. Pokud mezi pravidly JAMS a těmito postupy rozhodčího řízení vznikne rozpor, uplatní se tyto postupy rozhodčího řízení. Pokud však rozhodce určí, že striktní uplatnění kteréhokoli z těchto postupů rozhodčího řízení by vedlo k zásadně nespravedlivému řízení („nespravedlivá podmínka“), je rozhodce oprávněn takovou nespravedlivou podmínku upravit v míře nezbytné k zajištění zásadně spravedlivého řízení v souladu s těmito postupy rozhodčího řízení („upravená podmínka“). Při určování podstaty upravené podmínky rozhodce zvolí podmínku, která se co nejvíce blíží úmyslu zamýšlenému nespravedlivou podmínkou.

  5. Zahájení rozhodčího řízení. Pokud chceš zahájit rozhodčí řízení s Tinderem, musíš vyplnit krátký formulář, odeslat ho organizaci JAMS a v kopii také Tinderu na adresu Tinder Legal, PO Box 25458, Dallas, TX 75225, USA. Další informace o zahájení rozhodčího řízení najdeš na webové stránce JAMS, nezbytný formulář ke stažení pak na adrese https://www.jamsadr.com/files/Uploads/Documents/JAMS_Arbitration_Demand.pdf. V rozhodčím řízení můžeš vystupovat sám/sama, nebo se nechat zastupovat právníkem (nebo jiným právním zástupcem). Po přijetí nároku k rozhodnutí může Tinder vznést případné protinároky vůči straně, která nárok vznáší.

  6. Poplatky. Neseš odpovědnost za úhradu části poplatků stanovených v sazebníku poplatků JAMS za spotřebitelské spory. Všechny zbývající poplatky uhradí Tinder, s výjimkou případů, kdy poplatky uhrazené kteroukoli ze stran mohou být na příkaz rozhodce přerozděleny na základě určení toho, že (a) nárok nebo protinárok druhé strany byl vznesen lehkovážně nebo za účelem obtěžování, (b) druhá strana se v průběhu rozhodčího řízení zapojila do aktivit, jejichž účelem je obtěžování nebo vznik zbytečných nákladů nebo zpoždění, nebo (c) takové přerozdělení umožňují platné právní předpisy. Pokud je tvůj nárok vůči Tinderu nižší než 1000 USD a v řízení ohledně předmětu sporu uspěješ, uhradíme všechny poplatky v souladu s předchozím ustanovením týkajícím se možného přerozdělení. Pokud se domníváš, že si poplatek JAMS nemůžeš dovolit uhradit, můžeš JAMS požádat o jeho odpuštění.

  7. Zjišťování. Kterákoli ze stran může (a) od druhé strany požadovat předložení příslušných nechráněných dokumentů a (b) požadovat, aby druhá strana poskytla podrobnosti týkající se jejích nároků nebo odpovědi na maximálně 5 relevantních dotazů (včetně poddotazů). Veškeré takové žádosti o poskytnutí dalších informací musí být druhé straně doručeny do 10 dnů od jmenování rozhodce. Strana reagující na žádost straně podávající žádost poskytne veškeré požadované nechráněné dokumenty, odpovědi na vznesené dotazy a/nebo námitky proti těmto žádostem do 30 dnů od přijetí těchto žádostí. V případě námitky proti žádosti o poskytnutí dalších informací není namítající strana povinna poskytnout jakékoli dokumenty nebo odpovědi na dotazy související s námitkou dříve, než nastane pozdější z následujících událostí: (a) 30 dnů od rozhodnutí sporu rozhodcem nebo (b) lhůta stanovená pro poskytnutí rozhodcem. V případě, že některá ze stran požádá o to, aby rozhodce před uplynutím lhůty na odpověď stanovené v tomto odstavci zvážil návrh na zrušení, bude tato lhůta na odpověď prodloužena na 30 dnů po (a) rozhodnutí rozhodce ve věci žádosti o projednání návrhu na zrušení nebo (b) konečném rozhodnutí rozhodce o návrhu na zrušení, pokud rozhodce žádosti o projednání návrhu na zrušení vyhoví. Nedohodnou-li se na tom obě strany, výpovědi nejsou dovoleny. Veškeré spory týkající se zjišťování nebo žádostí o prodloužení budou rozhodci neprodleně předloženy k rozhodnutí. Při rozhodování sporu týkajícího se zjišťování nebo žádosti o prodloužení rozhodce uváží povahu, výši a rozsah souvisejícího nároku, náklady a další úsilí související s požadovaným zjišťováním, časový rozvrh případu a to, zda je požadované zjišťování nezbytné k náležité přípravě žaloby nebo obhajoby.

  8. Komunikace s rozhodcem. Do komunikace s rozhodcem jsou strany povinny zahrnout také druhou stranu sporu – například zahrnutím do telefonické konference nebo zasláním kopií veškeré písemné komunikace, například dopisů nebo e-mailů. Pokud je to možné, komunikace s rozhodcem bude probíhat prostřednictvím telefonního konferenčního hovoru nebo e-mailem. Komunikace s rozhodcem ex parte není dovolena.

  9. Mlčenlivost. Na žádost kterékoli ze stran rozhodce vydá příkaz požadující, aby důvěrné informace kterékoli ze stran prozrazené během rozhodčího řízení (ať už písemně, nebo ústně) nebyly použity jinak než v souvislosti s rozhodčím řízením nebo dalším řízením vymáhajícím výsledek rozhodčího řízení a aby veškerá podání důvěrných informací byla opatřena pečetí.

  10. Slyšení. Strany souhlasí s tím, že se vzdávají možnosti na ústní slyšení a spor předávají rozhodci k rozhodnutí na základě písemných podání a dalších prostředků, na nichž se strany mohou dohodnout, ledaže strana o ústní slyšení písemně požádá do 10 dnů od jmenování rozhodce. Strany souhlasí s tím, že rozhodce má právo uvážit návrhy na zrušení nároku bez ústního dokazujícího slyšení, pokud určí, že návrh má šanci uspět a případ tak zcela vyřešit nebo zúžit. Žádost o zrušení je možné podat za následujících okolností: (a) do 30 dnů od jmenování rozhodce může strana podat návrh na zrušení na základě obhajoby a (b) nejpozději 30 dnů před ústním dokazujícím slyšením může strana podat návrh na zrušení rozhodnutí na základě předložených důkazů.

  11. Rozhodnutí. Rozhodce do 30 dnů od slyšení nebo do 30 dnů od uplynutí lhůty pro podání doplňujících důkazů nebo protidůkazů vydá písemné rozhodnutí. Rozhodnutí musí jasně stanovit případný opravný prostředek a obsahovat stručné odůvodnění rozhodnutí.