PIEZĪME. ŠĪS ŠĶĪRĒJTIESAS PROCEDŪRAS NEATTIECAS UZ LIETOTĀJIEM AMERIKAS SAVIENOTAJĀS VALSTĪS, KURI IR PIEKRITUŠI JEBKĀDIEM LIETOŠANAS NOTEIKUMIEM, KAS DATĒTI AR 2022. GADA 28. FEBRUĀRI VAI VĒLĀK UN KURI NAV PIENĀCĪGI ATTEIKUŠIES NO ATPAKAĻEJOŠAS TĀDU IZMAIŅU PIEMĒROŠANAS, KAS 2022. GADA 28. FEBRUĀRĪ VEIKTAS STRĪDU IZŠĶIRŠANAS NODAĻĀ, KĀ NOTEIKTS LIETOŠANAS NOTEIKUMU 15.E SADAĻĀ. ATTIECĪBĀ UZ ŠIEM LIETOTĀJIEM VISUS JURIDISKOS STRĪDUS RISINA SASKAŅĀ AR STRĪDU IZŠĶIRŠANAS NODAĻU(-ĀM) LIETOŠANAS NOTEIKUMOS, KAS DATĒTI AR 2022. GADA 28. FEBRUĀRI VAI VĒLĀK UN KURIEM VIŅI IR PIEKRITUŠI.

Šķīrējtiesas kārtība

  1. Pārskats. Šķīrējtiesa ir alternatīva tiesvedībai, kuras ietvaros neitrāla persona ("šķīrējtiesnesis") izskata pušu strīdu un pieņem lēmumu. Šķīrējtiesas procesa mērķis ir nodrošināt pusēm taisnīgu, taču ātrāku un neformālāku lietas izskatīšanu, salīdzinot ar tiesvedību. Visos šķīrējtiesas procesos, kuros iesaistīti jūs un Tinder, piemēro šādu kārtību (“Šķīrējtiesas kārtība”).

  2. Strīdu izšķiršana pirms šķīrējtiesas. Tinder vienmēr vēlas izšķirt strīdus draudzīgā un efektīvā ceļā. Tāpēc, pirms vēršaties šķīrējtiesā, iesakām sazināties ar mums, lai izskaidrotu savu sūdzību, jo mēs, iespējams, varēsim to atrisināt, neiesaistot šķīrējtiesu. Sazinieties ar mums, izmantojot adresi: Tinder Legal, PO Box 25458, Dallas, TX 75225.

  3. Administrators. Šķīrējtiesas administrators ir ar Tinder nesaistīta organizācija JAMS. JAMS veicina procesu, taču organizācija pati neveic šķīrējtiesas pienākumus. Šķīrējtiesnesi, kurš izskatīs un pieņems lēmumu jūsu strīdā, izvēlēsies no JAMS neitrālo šķīrējtiesnešu saraksta. Lai iegūtu informāciju par JAMS, lūdzu, apmeklējiet tās vietni https://www.jamsadr.com. Informācija par JAMS noteikumiem un samaksu par strīdu izšķiršanu atrodama JAMS Pilnveidotajā šķīrējtiesas noteikumu un kārtības lapā, https://www.jamsadr.com/rules-streamlines-arbitration/.

  4. Piemērojamie noteikumi. Šķīrējtiesas procesu regulēs JAMS Pilnveidotie šķīrējtiesas noteikumi un kārtība ("JAMS noteikumi"), kurus groza šī Šķīrējtiesas kārtība. Ja starp JAMS noteikumiem un šo Šķīrējtiesas kārtību rodas pretrunas, par primāro uzskatāma Šķīrējtiesas kārtība. Taču, ja Šķīrējtiesa konstatē, ka, akli ievērojot visus Šķīrējtiesas kārtības noteikumus, gūtais šķīrējtiesas rezultāts pamatā būs netaisnīgs ("Netaisnīgs noteikums"), šķīrējtiesnesis ir tiesīgs grozīt Netaisnīgo noteikumu tik lielā mērā, cik tas nepieciešams, lai nodrošinātu pamatā taisnīgu strīda izskatīšanu šķīrējtiesā, kas atbilst šai Šķīrējtiesas kārtībai ("Grozītais noteikums"). Nosakot Grozītā noteikuma būtību, šķīrējtiesnesis izvēlēsies noteikumu, kas vistuvāk atbilst Netaisnīgā noteikuma mērķim.

  5. Šķīrējtiesas uzsākšana. Lai sāktu šķīrējtiesu pret Tinder, jāaizpilda īsa veidlapa, jāiesniedz tā JAMS un jānosūta tās kopija Tinder uz Tinder Legal, PO Box 25458, Dallas, TX 75225. Lai uzzinātu vairāk par šķīrējtiesas sākšanu un iegūtu veidlapu šķīrējtiesas ierosināšanai, lūdzu, apmeklējiet JAMS tīmekļa vietni un lejupielādējiet veidlapu, kas pieejama vietnē:https://www.jamsadr.com/files/Uploads/Documents/JAMS_Arbitration_Demand.pdf. Šķīrējtiesā jūs varat pārstāvēt sevi pats vai uzdot sevi pārstāvēt juristam (vai citam pārstāvim). Pēc šķīrējtiesas prasības saņemšanas Tinder var pret sūdzības iesniedzēju iesniegt jebkādu pretprasību.

  6. Maksa. Jūsu pienākums ir segt savu daļu maksas, kas norādīta JAMS izcenojumu sarakstā par patērētāju strīdu izskatīšanu. Tinder apmaksās atlikušo maksu, izņemot tiktāl, ciktāl maksu, kuru pusēm uzdots samaksāt, var pārdalīt pēc šķīrējtiesneša rīkojuma pēc tam, kad konstatēts, ka (a), ka otras puses prasība vai pretprasība ir iesniegta uzmākšanās nolūkā vai bija vieglprātīga, (b) ka otra puse šķīrējtiesas procesa laikā ir iesaistījusies jebkādās darbībās, lai veiktu uzmākšanos vai radītu nevajadzīgas izmaksas vai kavēšanos, vai (c) ka pārdalīšanu pieļauj piemērojamie tiesību akti. Ja jūsu prasība pret Tinder ir mazāka par 1000 ASV dolāru un ja jūsu lieta gūst panākumus pēc būtības, mēs samaksāsim visas izmaksas, ņemot vērā iespējamo pārdalīšanu, kas izskatīta iepriekšējā teikumā. Ja uzskatāt, ka nevarat atļauties maksāt JAMS maksu, varat iesniegt pieteikumu JAMS par atbrīvojumu no maksas.

  7. Informācijas izpaušana. Katra puse var (a) pieprasīt no otras puses attiecīgus dokumentus, kas nav priviliģēti; un (b) pieprasīt, lai otra puse sniegtu sīkas ziņas par savām prasībām vai atbildēm ne vairāk kā 5 atbilstošiem pratinātājiem (ieskaitot apakšdaļas). Visas šādas prasības par informācijas izpaušanu jāiesniedz otrai pusei 10 dienu laikā pēc šķīrējtiesneša iecelšanas. Atbildētāja puse 30 dienu laikā pēc pieprasījumu saņemšanas iesniedz pieprasījumu iesniegušajai pusei visus atbildi saturošos nepriviliģētos dokumentus, atbildes uz informācijas pieprasījumiem un/vai visus iebildumus pret pieprasījumiem. Ja tiek iesniegts iebildums par informācijas pieprasījumu, iebildumu paudušajai pusei nebūs jāuzrāda dokumenti vai atbildes uz pieprasījumu, kas saistīts ar iebildumu, vēlākais (a) 30 dienu laikā pēc tam, kad šķīrējtiesa pieņēmusi lēmumu strīdā vai (b) tad, ja šķīrējtiesa nosaka termiņu šādas informācijas iesniegšanai. Ja kāda no pusēm pieprasa, lai šķīrējtiesnesis izskata dispozitīvu ierosinājumu pirms šajā rindkopā norādītā atbildes sniegšanas termiņa beigām, šādas atbildes sniegšanas termiņš tiks pagarināts līdz 30 dienām pēc (a) šķīrējtiesneša lēmuma par dispozitīvu ierosinājumu vai (b) ja šķīrējtiesnesis apmierina lūgumu par dispozitīvu ierosinājumu, pēc šķīrējtiesneša galīgā lēmuma par dispozitīvu ierosinājumu. Dispozīcijas ir pieļaujamas tikai tad, ja tām piekrīt abas puses. Visi strīdi par informācijas izpaušanu vai termiņa pagarinājuma lūgumi nekavējoties jāiesniedz šķīrējtiesnesim, kas tos nekavējoties izskatīs. Pieņemot lēmumu kāda informācijas izpaušanas strīda vai termiņa pagarinājuma jautājumā, šķīrējtiesnesim jāņem vērā sākotnējās šķīrējtiesas sūdzības raksturs, apmērs un darbības joma, izmaksas un citi pūliņi, kas būs nepieciešami, lai sniegtu pieprasīto informāciju, lietas izskatīšanas termiņi un tas, vai pieprasītā informācija ir nepieciešama atbilstošai prasības vai aizstāvības sagatavošanai.

  8. Saziņa ar šķīrējtiesnesi. Sazinoties ar šķīrējtiesnesi, pusēm jāiesaista viena otru, piemēram, iekļaujot otru pusi telefonsakaru konferencē un nosūtot otrai pusei visu rakstiski iesniegto dokumentu, tādu kā vēstules vai e-pasti, kopijas. Ciktāl tas praktiski iespējams, konferences ar šķīrējtiesnesi notiks ar telefonsakaru konferences vai e-pasta starpniecību. Ex parte saziņa ar šķīrējtiesnesi nav atļauta.

  9. Konfidencialitāte. Šķīrējtiesnesis pēc jebkuras puses lūguma pieņems lēmumu, nosakot, ka jebkuras puses konfidenciālo informāciju, kas izpausta šķīrējtiesas procesā (dokumentos vai mutiski), nedrīkst izmantot vai izpaust, izņemot, ja tas saistīts ar šķīrējtiesu vai tiesvedību šķīrējtiesas lēmuma izpildes sakarā, un ka, iesniedzot konfidenciālu informāciju, ja tam saņemta atļauja, tai jābūt slepenai.

  10. Izskatīšana šķīrējtiesā. Puses vienojas atteikties no mutiskas lietas izskatīšanas un nodot strīdu šķīrējtiesnesim, kurš pieņems lēmumu, pamatojoties uz rakstiskiem dokumentiem un citiem pierādījumiem, par kuriem puses vienojas, ja vien kāda no pusēm nepieprasa mutisku uzklausīšanu, darot to rakstiski 10 dienu laikā pēc šķīrējtiesneša iecelšanas. Puses vienojas, ka šķīrējtiesnesim ir tiesības izskatīt dispozitīvus ierosinājumus, nerīkojot mutisku uzklausīšanu, ja tas konstatē, ka ierosinājums, visticamāk, tiks pieņemts un tā rezultātā lietu atcels vai lietā iekļauto problēmu apjomu samazinās. Dispozitīvus ierosinājumus var iesniegt šādos apstākļos: (a) 30 dienu laikā pēc šķīrējtiesneša iecelšanas puse var lūgt atļauju iesniegt dispozitīvu ierosinājumu, pamatojoties uz vainas atzīšanu vai noliegšanu; un (b) ne vēlāk kā 30 dienas pirms mutisko pierādījumu uzklausīšanas puse var lūgt atļauju iesniegt dispozitīvu ierosinājumu par vienkāršotu lietas izskatīšanu, pamatojoties uz vainas atzīšanu vai noliegšanu un iesniegtajiem pierādījumiem.

  11. Šķīrējtiesas spriedums. Šķīrējtiesnesis pieņems rakstisku lēmumu 30 dienu laikā pēc uzklausīšanas, vai, ja uzklausīšana nenotika, 30 dienu laikā pēc tam, kad jāiesniedz noliegums vai papildu liecības. Lēmumā skaidri jānorāda piešķirtā kompensācija, ja tāda ir, un tajā īsumā jānorāda, kādēļ šāds lēmums pieņemts.