OPOMBA: TI ARBITRAŽNI POSTOPKI NE VELJAJO ZA UPORABNIKE V ZDRUŽENIH DRŽAVAH, KI SO SE 28. FEBRUARJA 2022 ALI POZNEJE STRINJALI S KAKRŠNIMIKOLI POGOJI UPORABE IN KI NISO PRAVILNO PRENEHALI SODELOVATI PRI RETROAKTIVNI UPORABI SPREMEMB Z 28. FEBRUARJA 2022 V POGLAVJU O REŠEVANJE SPOROV, KAKOR JE DOLOČENO V ČLENU 15E V POGOJIH UPORABE. ZA TE UPORABNIKE BODO VSAKRŠNI PRAVNI SPORI REŠEVANI, KAKOR JE DOLOČENO V POGLAVJU(-IH) ZA REŠEVANJE SPOROV V POGOJIH UPORABE Z DNE 28. FEBRUARJA 2022 ALI KASNEJE, S KATERIM(-I) SO SE STRINJALI.

Arbitražni postopki

  1. Pregled. Arbitraža je nadomestna možnost reševanja sporov, pri katerem nevtralna oseba („Arbiter“) obravnava in odloči glede spora med strankami. Arbitražni postopki so zasnovani tako, da strankam omogočijo pošteno obravnavo na hitrejši in manj formalen način od sodnih postopkov. Naslednji postopki („Arbitražni postopki“) veljajo za vse arbitražne postopke, ki vključujejo vas in Tinder.

  2. Predarbitražno reševanje spora. Tinder se vedno zavzema za reševanje sporov po mirni poti in v obojestransko korist. Preden sprožite arbitražni postopek vam zato predlagamo, da stopite v stik z nami in podrobneje obrazložite svojo pritožbo, saj jo bomo morda lahko rešili brez potrebe po arbitraži. Obrnete se lahko na Tinder Legal, P.O. Box 25458, Dallas, TX 75225.

  3. Upravitelj. Arbitražni upravitelj je organizacija JAMS, ki ni povezana s Tinderjem. Organizacija JAMS arbitražo olajša, vendar je sama ne izvaja. Arbiter, ki bo obravnaval in odločal glede vašega spora, bo izbran iz seznama nevtralnih arbitrov JAMS. Za informacije o organizaciji JAMS obiščite njeno spletno mesto https://www.jamsadr.com. Informacije o pravilih in pristojbinah organizacije JAMS za reševanje sporov najdete na strani Poenostavljena arbitražna pravila in postopki organizacije JAMS, na povezavi https://www.jamsadr.com/rules-streamlined-arbitration/.

  4. Veljavna pravila. Arbitraža bo potekala v skladu s poenostavljenimi arbitražnimi pravili in postopki organizacije JAMS („Pravila JAMS“), ob upoštevanju sprememb, ki jih predvidevajo ti arbitražni postopki. Če pride do neskladja med pravili JAMS in temi arbitražnimi postopki, bodo prevladali arbitražni postopki. Če pa arbiter ugotovi, da bi stroga uporaba katerega koli pogoja arbitražnih postopkov privedla do bistveno nepravične arbitraže („nepravični pogoj“), je arbiter pooblaščen, da nepravični pogoj spremeni v obsegu, ki je potreben za zagotovitev pravične arbitraže, ki je skladna s temi arbitražnimi postopki („spremenjeni pogoj“). Arbiter pri določitvi vsebine spremenjenega pogoja mora izbrati pogoj, ki je najbližji izražanju namere nepravičnega pogoja.

  5. Začetek arbitraže. Za sprožitev arbitražnega postopka zoper družbo Tinder morate izpolniti kratek obrazec in ga predložiti organizaciji JAMS ter kopijo poslati družbi Tinder na naslov: Tinder Legal, PO Box 25458, Dallas, TX 75225. Če želite izvedeti več o začetku arbitraže in pridobiti obrazec za sprožitev arbitraže, obiščite spletno mesto organizacije JAMS in prenesite obrazec, ki je na voljo na povezavi https://www.jamsadr.com/files/Uploads/Documents/JAMS_Arbitration_Demand.pdf. V arbitražnem postopku se lahko zastopate sami ali za zastopanje pooblastite odvetnika (ali drugega zastopnika). Po prejemu arbitražnega zahtevka lahko Tinder uveljavlja kakršne koli nasprotne tožbe zoper tožeči stranki.

  6. Pristojbine. Odgovorni ste za plačilo svojega deleža pristojbin, navedenih v ceniku storitev JAMS za potrošniške spore. Tinder bo plačal vse preostale pristojbine, razen v kolikor pristojbine, ki jih mora plačati vsaka stranka, niso drugače porazdeljene v skladu z odredbo arbitra na podlagi ugotovitve (a), da je bil strankin zahtevek ali nasprotni zahtevek vložen z namenom nadlegovanja ali neresničen, (b) da je druga stranka med arbitražnim postopkom izvajala kakršne koli dejavnosti z namenom nadlegovanja ali povzročanja nepotrebnih stroškov ali zamude ali (c) da je porazdelitev pristojbin dovoljena skladno z veljavno zakonodajo. Če vrednost vašega zahtevka zoper družbo Tinder ne presega 1000 USD in se presodi utemeljenost podanih pritožbenih razlogov, bomo vse pristojbine plačali mi, ob upoštevanju morebitne porazdelitve iz prejšnjega stavka. Če menite, da nimate zadostnih sredstev za plačilo pristojbine JAMS, lahko pri organizaciji zaprosite za opustitev pristojbine.

  7. Razkritje. Vsaka stranka lahko (a) od druge stranke zahteva ustrezne dokumente, ki niso zaupne narave; in (b) zahteva, da druga stranka podrobnosti svojih zahtevkov ali odgovorov poda na največ 5 ustreznih preiskovalnih vlog (vključno s poddeli). Vse tovrstne zahteve za razkritje informacij morajo biti vročene drugi stranki v 10 dneh po imenovanju arbitra. Tožena stranka mora tožeči stranki posredovati vse zadevne dokumente, ki niso zaupne narave, ter odgovore na zahtevana vprašanja in/ali kakršnekoli ugovore proti zahtevam v 30 dneh po prejemu zahtev. V primeru ugovora zoper kakršnokoli zahtevo za razkritje stranki, ki vloži ugovor, ni treba predložiti nobenih dokumentov ali odgovorov na preiskovalno vlogo v okviru ugovora do najpozneje (a) 30 dni po tem, ko arbiter razreši spor ali do (b) roka za predložitev, ki ga določi arbiter. Če katerakoli izmed strank zahteva, da arbiter upošteva dispozitivni predlog pred iztekom roka za odgovor, določenega v tem odstavku, se takšen rok za odgovor podaljša do 30 dni po (a) odločitvi arbitra glede zahteve za obravnavo dispozitivnega predloga ali (b) če arbiter ugodi zahtevi za obravnavo dispozitivnega predloga, po njegovi končni določitvi glede dispozitivnega predloga. Posredovanje dokazov ni dovoljeno, razen če se obe stranki s tem ne strinjata. Morebitne spore glede razkritja ali zahtev za podaljšanja je treba nemudoma predložiti arbitru v takojšnjo rešitev. Pri odločanju glede morebitnega spora o razkritju ali zahtevi za podaljšanje mora arbiter upoštevati naravo, znesek in obseg osnovnega arbitražnega zahtevka, stroške in druga prizadevanja, ki bi bili vključeni v zagotavljanje zahtevanega razkritja, časovni razpored primera in ali je zahtevano razkritje potrebno za ustrezno pripravo zahtevka ali obrambe.

  8. Komunikacija z arbitrom. Kadar koli komunicirata z arbitrom, se morata stranki medsebojno vključevati – na primer tako, da drugo stranko vključita v telefonski konferenčni klic in kopirata drugi stranki kakršno koli vlogo v pisni obliki, kot so pisma ali elektronska sporočila. Kolikor je to izvedljivo, bodo posvetovanja z arbitrom potekala prek telefonskega konferenčnega klica ali po e-pošti. Komunikacija ex parte z arbitrom ni dovoljena.

  9. Zaupnost. Arbiter bo na zahtevo katere koli stranke izdal odredbo, s katero zahteva, da se zaupnih podatkov katere koli stranke, razkritih med arbitražo (bodisi v dokumentih ali ustno), ne sme uporabljati ali razkriti razen v povezavi z arbitražo ali postopkom za izvršitev arbitražne razsodbe in da katera koli dovoljena vloga zaupnih podatkov mora biti opravljena v zapečateni obliki.

  10. Arbitražna obravnava. Stranki se strinjata, da se bosta odpovedali ustni obravnavi in arbitru predložili spor v odločitev na podlagi pisnih vlog in drugih dokazov, glede katerih se stranki lahko sporazumno dogovorita, razen če ena stranka v 10 dneh po imenovanju arbitra ne zahteva v pisni obliki ustne obravnave. Stranki se strinjata, da arbitru prepuščata preučitev dispozitivnih predlogov brez ustne dokazne obravnave, če se ugotovi, da bo predlogu verjetno ugodeno in se bodo na podlagi slednjega zadeve v postopku razrešile oziroma omejile. Dispozitivni predlogi se lahko zahtevajo v naslednjih okoliščinah: (a) stranka lahko v 30 dneh po imenovanju arbitra zahteva, da na podlagi pisnih vlog vloži dispozitivni predlog; in (b) stranka lahko najpozneje 30 dni pred ustno dokazno obravnavo zahteva, da na podlagi pisnih vlog strank in predloženih dokazov vloži dispozitivni predlog.

  11. Arbitražna razsodba. Arbiter bo pisno podal svojo odločitev v 30 dneh po obravnavi ali v primeru odsotnosti obravnave v 30 dneh po zapadlosti izpodbojnih ali dopolnilnih izjav. Odločitev mora jasno navajati izdani ukrep, če obstaja, in vsebovati kratko obrazložitev o razlogih razsodbe.