Pravidla komunity Tinder

Vítejte na Tinderu!
Tinder je místo, kde můžeš najít smysluplné spojení. Začíná to svajpnutím. Občas si sednete. Občas ne. A občas to vede k něčemu víc. Příležitostí je spousta. Možnosti jsou nekonečné. Zveme všechny (dospělé), ať to zkusí.

Chceme, aby Tinder byl zábavným, bezpečným a inkluzivním místem, kde mohou všichni být sami sebou a poznávat ostatní. K tomu máme tato pravidla komunity Tinder – abychom nastavili očekávání, jak se má každý chovat, a to v apce i mimo ni. Tak čti dál. Když tato pravidla dodržovat nebudeš, může to mít reálné dopady – od pohrození prstem po zrušení účtu.

Pravidla Tinderu:

Mysli na hranice. Každému je příjemé něco jiného. Proto na veřejném profilu edovolujeme nahotu, sexuální obsah, sexuální touhy ani vyhledávání sexu. Jestli je to v soukromé konverzaci, tak je to v pohodě, pokud jsou s tím všichni zúčastnění v pohodě. Je to o souhlasu.

Sdílej opatrně a uvažuj nad tím, co sdílíš . Nezveřejňuj svoje osobní údaje nebo informace o tom, jak se s tebou lidi mohou spojit (nezveřejňuj svoje telefonní číslo, e-maily ani účty na sociálních sítích). Sdílet číslo svého bankovního účtu nebo heslo do e-mailu nikdy není dobrý nápad. Nechtěj ani po ostatních, ať ti pošlou své osobní údaje. Dávej pozor, když posíláš peníze jiným lidem. Nebo je možná radši vůbec neposílej.

Drž se dál od násilného obsahu. Podporujeme pozitivní přístup a netolerujeme žádný násilný obsah, který znázorňuje krev, smrt, výjevy nebo popis násilných činů (proti lidem i zvířatům), použití zbraní a nic, co by hájilo nebo oslavovalo sebepoškozování.

Jestliže se budeme domnívat, že hrozí okamžité nebezpečí, můžeme podniknout kroky, abychom pomohli (například můžeme kontaktovat krizové instituce).

Navazuj osobní spojení, ne obchodní. Nepropaguj, neinzeruj, nesdílej svoje sociální sítě za účelem získání sledujících, prodeje věcí nebo placené propagace. To také znamená, že Tinder není místem, kde by šlo nabízet sexuální či eskortní služby či placené propagace. Tak Tinder k nabízení takových služeb nepoužívej.

Buď prostě ty. Lidé chtějí poznat tvoje pravé já. Ne žádnou masku. Nevytvářej si falešný účet ani nepředstírej že jsi někým, kým nejsi. A to ani ze srandy.

Komunikuj s respektem. Mluvení s lidmi může být náročné, hlavně když jsou to nejrůznější lidé. Respekt je vždycky ta správná volba.

Jestliže se konverzace nečekaně pokazí a ty pocítíš naštvání, zastav se a zamysli se, než zareaguješ. Obtěžování, výhrůžky, šikana, ponižování, poskytování osobních údajů, sexuální nátlak, vydírání nebo cokoli, čím úmyslně druhému ubližuješ, je zakázáno.

Na Tinderu není pro nenávist místo. Nikdy nebudeme hájit rasismus, předsudky, nenávist nebo násilí vycházející z toho, jaký někdo je, jak se identifikuje nebo jak vypadá. To zahrnuje (ale není omezeno na) něčí rasu, etnikum, náboženské vyznání, postižení, fyzický vzhled, pohlaví, genderovou identitu, věk, národnos nebo sexuální orientaci. Když uvidíš někoho, kdo nesplňuje tvoje osobní kritéria, svajpni doleva nebo zruš propojení a jdi dál. Danou osobu nenahlašuj, pokud si tedy nemyslíš, že porušuje naše pravidla.

Jdi na to mile a nesnaž se ublížit. Jakékoli činy nebo chování, které chce ostatním ublížit či něco takového naznačuje (a to online i offline, fyzicky i digitálně), budeme brát velmi vážně. Patří sem i podněcování k ublížení.

Jestliže ti někdo na Tinderu ublížil: napřed se postarej o sebe a pak si vezmi čas na rozmyšlenou, co potřebuješ k zahojení – jestli je to dohnání k odpovědnosti, zveřejnění, podpora, nebo nic z toho. Když ti pomůže, že nám to nahlásíš, tak nás prosím kontaktuj. Jsme tu pro tebe.

Jen pro dospělé. Na Tinderu můžeš být, jen pokud ti je alespoň 18 let. To znamená, že nedovolujeme fotky dětí bez doprovodu nebo neoblečených dětí, a to včetně fotek tvého mladšího já – a je jedno, jak moc roztomilé dítě jsi byl/a.

Dodržuj zákon. Nikdy nepovolujeme žádný nezákonný obsah ani činnosti. To znamená, že nemůžeš Tinder používat ke kupování nebo prodeji drog či padělků, ani žádat o pomoc s porušením zákona. Rozhodně nebudeme tolerovat, pokud někdo Tinder bude používat k podněcování nebo účast v jakémkoli ubližování dětem či obchodu s lidmi.

Jeden účet na osobu. Každý účet může mít jen jednoho vlastníka. Z logistických důvodů i kvůli ochraně soukromí nechceme, aby k jednomu účtu mělo přístup více lidí. Každý člověk potřebuje vlastní účet.

Je to tvůj prostor, sdílej si tu vlastní obsah. Nesdílej fotky nebo soukromé zprávy ostatních, jestliže ti k tomu nedali souhlas. Nesdílej nic, co je chráněno autorskými právy nebo ochrannými známkami ostatních.

Patři mezi čestné členy komunity Tinderu. Nezneužívej Tinder. Nepoužívej Tinder k šíření falešných nebo zavádějících informací. Nespamuj škodlivými odkazy nebo nevyžádaným obsahem. Nevytvářej hromadné účty. Nepoužívej Tinder k manipulaci, podvodům nebo navádění lidí, aby ti posílali peníze či cokoli jiného. Neposílej zavádějící zprávy. Nepoužívej aplikace třetích stran k odemknutí funkcí nebo obehrání systému.

Apku používej a buď aktivní. Když se do svého účtu na Tinderu dva roky nepřihlásíš, budeme předpokládat, že je to spící účet, a můžeme ho kvůli nečinnosti smazat. Jestli tedy chceš v apce být, tak se čas od času přihlas.

Oznamování

Jak člena komunity Tinderu ti radíme promluvit a nemlčet. Jestli ti někdo ubližuje, cítíš se kvůli němu nepříjemně nebo porušuje naše pravidla komunity Tinder, nahlas to. Tvoje nahlášení je vždy důvěrné. Nahlášením nám můžeš pomoct zastavit nevhodné chování a ochránit ostatní.

Dopad

Pravidla komunity Tinder i jejich dopad na komunitu bereme vážně. Uděláme vše pro to, aby je lidé dodržovali. Máme stanovený systém varování, ale pokud porušení pravidel trvá dál nebo je opravdu vážné, budeme reagovat dle situace.

Pokud zjistíme, že z tvojí strany došlo k zneužití naší služby nebo chování, které Tinder považuje za nevhodné, nezákonné nebo porušující naše pravidla komunity Tinder či podmínky užití služby, a to včetně činů či komunikace mimo naši službu, které ale zahrnují osoby poznané přes ni, vyhrazujeme si právo prošetřit a/nebo ukončit účty bez náhrady jakékoli koupě.