Topluluk Kuralları

Tinder'a Hoş Geldiniz!
Tinder, anlamlı bağlantıların gerçekleştiği yerdir. Her Şey Bir Kaydırma ile Başlar. Bazen ilk görüşte hoşlanırsınız. Bazen kararsız kalırsınız. Bazen de sohbet ettikçe ona ısınırsınız. Burada her an fırsatlarla doludur. Olasılıklar sınırsızdır. Tüm yetişkinler, Tinder'ı keşfetmeye davetlidir.

Tinder'ın eğlenceli, güvenli, kapsayıcı ve herkesin bir başkasıymış gibi davranmadan başkalarını tanıyabileceği bir yer olmasını istiyoruz. Topluluk Kurallarımız, gerek uygulama içinde gerekse uygulama dışında, kullanıcılarımızın davranışlarına ilişkin beklentilerimizi belirlemek için var. O yüzden okumaya devam edin ve lütfen unutmayın: Bu kurallara uyulmaması, nazikçe bir uyarından profilin yasaklanmasına kadar uzanan bir dizi sonuç doğurabilir.

Tinder Kuralları:

1. Sınırlara dikkat et. Rahat olma seviyeleri kişiden kişiye değişir. Bu nedenle, herkese açık profilinde çıplaklığa, cinsel içeriğe, cinsel arzulara veya seks arayışı belirtilerine izin vermiyoruz. Bu içerikler, özel bir sohbet sırasında sadece her iki taraf için de uygunsa söz konusu olabilir. Unutma ki karşı tarafın rızası önemlidir.

2. Paylaşım yaparken lütfen dikkatli ve düşünceli ol. Kişisel bilgilerini veya insanların seninle bağlantı kurabileceği yolları herkesin görebileceği bir şekilde paylaşma. Bir başka deyişle telefon numaraları, e-posta adresleri veya sosyal hesaplar gibi bilgileri herkese açık olacak şekilde gösterme. Banka hesap numaralarını veya e-posta şifreni paylaşmak her zaman kötü bir fikirdir. Başkalarından da kişisel bilgilerini sana göndermelerini isteme. Başkalarına para gönderirken dikkatli ol. Hatta hiç göndermesen daha iyi.

3. Şiddet içeren içerikten uzak dur. Olumlu olmayı teşvik ettiğimiz için kan, ölüm, (insanlara veya hayvanlara karşı) şiddet içeren eylemlerin görüntüleri veya tasvirleri, silah kullanımı ve kendine zarar vermeyi savunan veya yücelten herhangi bir şeyi içeren hiçbir şiddet içeriğine müsamaha göstermeyiz.

Olası bir zarar verme durumu olduğuna inanırsak, doğrudan kriz durumunda erişilecek kaynaklarına ulaşmak gibi yardımcı olma amaçlı adımlar atabiliriz.

4. Kişisel bağlantılar kur, ticari bağlantılar değil. Takipçi kazanmak, ürün satmak, bağış toplamak veya kampanya yapmak amacıyla reklam veya tanıtım yapma ve lütfen sosyal hesaplarını paylaşma. Bu aynı zamanda Tinder'ın herhangi bir seks işçiliği, eskort hizmeti veya ücretli ilişki sunulan bir yer olmadığı anlamına geliyor. Yani–lütfen Tinder'ı amacı dışında kullanma.

5. Sadece kendin ol. İnsanlar gerçek karakterini tanımak istiyor. Sahte kişiliğini değil. Sadece eğlence için bile olsa sahte bir hesap açma veya olmadığın biri gibi davranma.

6. İletişim Kurarken Lütfen Saygılı Ol. Yeni insanlarla konuşmak zor olabilir, özellikle de hayatın her kesiminden kişilerle etkileşim halindeyken. Saygılı olmak çok önemlidir.

Sohbetin beklenmedik bir şekilde ters giderse ve kendini üzgün veya kızgın hissedersen tepki vermeden önce dur ve düşün. Tinder'da taciz, tehdit, zorbalık, sindirme, ifşa, zorlama, şantaj veya kasıtlı olarak zarar vermek için yapılan herhangi bir şeye izin verilmez.

Tinder'da nefrete yer yoktur. Birinin kim olduğunu, nasıl tanımlandığını veya nasıl göründüğünü hedef alan ırkçılığın, bağnazlığın, nefretin veya şiddetin arkasında durmayız. Bunlar bir kişinin ırkını, etnik kökenini, dini inançlarını, engelli olma durumunu, fiziksel durumunu, cinsiyetini, cinsiyet kimliğini, yaşını, ulusal kökenini veya cinsel yönelimini içerir (ve bunlarla sınırlı değildir). Kişisel kriterlerine uymayan birini görürsen bu kişiyi beğenme veya eşleşmeni kaldır ve hayatına devam et. Politikalarımızı ihlal ettiğini düşünmediğin sürece hiç kimseyi bize bildirmemeni rica ediyoruz.

7. Nazik ol, zarar verme. Çevrimiçi veya çevrimdışı, fiziksel veya dijital olarak, başka bir üyeye zarar vermeyi ima eden, amaçlayan veya zarar veren herhangi bir eylem veya davranışı çok ciddiye alıyoruz. Zarar vermeye davet eden veya teşvik eden her şey bunlara dahildir.

Tinder'da bir kişi tarafından rencide edilmen durumunda; öncelikle lütfen kendini bırakma. Ardından, ne yapman gerektiğine karar vermek için kendine biraz zaman tanı. Atacağın adımlar; önlemleri iyileştirmek, durumu başkalarıyla paylaşmak, destek talep etmek veya bunların hepsi olabilir. Uğradığın zararı bize bildirmek istersen lütfen çekinme. Senin için burada olduğumuzu unutma.

8. Burası sadece yetişkinler içindir. Tinder'ı kullanabilmek için en az 18 yaşında olmalısın. Küçükken çok sevimli olduğuna eminiz– ancak çocukluk fotoğrafların da dâhil olmak üzere, reşit olmayan kişilerin refakatsiz veya uygunsuz fotoğraflarının paylaşılmasına izin verilmez.

9. Yasalara uy. Hiçbir yasa dışı içeriğe veya faaliyete asla izin vermiyoruz. Bu, Tinder'ı uyuşturucu veya taklit ürünler alıp satmak için kullanamayacağın veya kanunları çiğnemene yardımcı olması için burada başka insanlardan destek isteyemeyeceğin anlamına geliyor. Tinder'ı reşit olmayan kişileri veya insan kaçakçılığını içeren herhangi bir faaliyeti savunmak veya bu faaliyetlere katılmak için kullanan hiç kimseye kesinlikle müsamaha göstermeyiz.

10. Kişi başına tek hesap. Her hesabın sadece bir sahibi olabilir. Lojistik ve gizlilik nedenleriyle, birden fazla kişinin aynı hesaba erişmesini desteklemiyoruz. Her bireyin kendi hesabı olması gerekiyor.

11. Burası senin alanın, sadece kendi içeriklerini paylaş. Sana izin verilmediği sürece başka insanlardan gelen resimleri veya özel mesajları paylaşma. Telif hakkı başkalarına ait olan veya ticari marka olan çalışmaları burada paylaşmamalısın.

12. Tinder topluluğunun dürüst bir üyesi ol. Lütfen Tinder'ı kötüye kullanma. Tinder'ı yanlış veya yanıltıcı bilgi yaymak için kullanma. Spam niteliğindeki zararlı bağlantıları veya istenmeyen içerikleri paylaşma. Toplu hesaplar oluşturma. Tinder'ı manipüle etme, dolandırma veya insanların sana para ya da başka bir şey göndermesini sağlama amacıyla kullanma. Yanıltıcı bildirimler gönderme. Özelliklerin kilidini açmak veya sistemi aldatmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanma.

13. Hesabının aktif kalması için Tinder'dan uzak kalma. İki yıl içinde Tinder hesabına giriş yapmazsan hesabının kullanılmadığını düşünür ve aktif olmadığı için hesabını silebiliriz. Bu nedenle, uygulamada görünmek istiyorsan zaman zaman hesabına giriş yap.

Bildirim

Tinder topluluğunun bir üyesi olarak, sesini çıkartman için seni teşvik ediyoruz. Birisi sana zarar veriyorsa, seni rahatsız ediyorsa veya Topluluk Kurallarımızı ihlal ediyorsa bunu bize bildirebilirsin. Bildirimlerin her zaman gizli tutulur. Bize bildirimde bulunarak, zararlı davranışlara engel olmamıza ve başkalarını korumamıza yardımcı olabilirsin.

Etki

Topluluk Kurallarımızı ve bunların topluluğumuz üzerindeki etkisini ciddiye alıyoruz. İnsanların bu kuralları takip etmesini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bir uyarı sistemimiz mevcut. Ancak ihlaller devam ederse veya ihlal ciddiyse, yanıtımız da buna göre olacaktır.

Hizmeti kötüye kullandığını veya Tinder'ın uygunsuz, yasa dışı veya Hizmet dışında gerçekleşen ancak Hizmet aracılığıyla tanıştığın diğer kişileri içeren iletişimler de dâhil olmak üzere Topluluk Kurallarımızı veya Kullanım Koşullarımızı ihlal ettiğini düşündüğü bir şekilde davrandığını tespit edersek, soruşturma yürütmeden ve/veya herhangi bir satın alma işlemi için para iadesi yapmadan hesapları feshetme hakkını saklı tutarız.