Nasze zobowiązanie względem użytkowników

W firmie Tinder ochronę prywatności traktujemy jako absolutny priorytet. Twoja prywatność leży u podstaw projektowania i opracowywania usług oraz produktów, które znasz i lubisz, dlatego możesz mieć do nich pełne zaufanie i skoncentrować się na zawieraniu wartościowych znajomości.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie i powierzenie nam informacji. Podchodzimy do tego bardzo poważnie.

Nasze zaangażowanie w ochronę prywatności Projektujemy wszystkie nasze produkty i usługi, mając na uwadze prywatność. Angażujemy ekspertów z różnych dziedzin, m.in. prawa, bezpieczeństwa, inżynierii, projektowania produktów i innych, aby mieć pewność, że wszystkie decyzje podejmujemy z poszanowaniem Twojej prywatności.

Nasza troska o zachowanie przejrzystości Ponieważ korzystamy z tych samych usług internetowych, co Ty, zdajemy sobie sprawę, że częstymi problemami napotykanymi w politykach prywatności są skąpe informacje i zbyt skomplikowany język. Nasze podejście jest zupełnie inne: staraliśmy się sformułować naszą Politykę prywatności i powiązane z nią dokumenty za pomocą zrozumiałego języka. Po prostu zależy nam, aby nasi użytkownicy przeczytali nasze zasady i zrozumieli stosowane przez nas praktyki prywatności.

Nasze działania na rzecz bezpieczeństwa Stworzyliśmy zespoły zajmujące się bezpieczeństwem i ochroną danych. Stale aktualizujemy nasze procedury związane z bezpieczeństwem i dokładamy wszelkich starań, aby nieustannie zwiększać bezpieczeństwo danych naszych użytkowników.


Polityka prywatności

Zapraszamy do zapoznania się z treścią Polityki prywatności Tindera. Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie jej.

Jesteśmy wdzięczni za okazane nam zaufanie i powierzenie nam informacji. Nie zamierzamy Cię zawieść. Chcielibyśmy zacząć od upewnienia się, że rozumiesz jakie informacje zbieramy, dlaczego je zbieramy, jak je wykorzystujemy i jakie masz wybory dotyczące własnych informacji. W Polityce opisano nasze praktyki dotyczące prywatności zrozumiałym językiem przy ograniczeniu do minimum żargonu prawnego i technicznego.

Niniejsza Polityka prywatności zacznie obowiązywać z dniem 17 stycznia 2022 r. Do tego czasu będzie obowiązywała poprzednia wersja Polityki prywatności, dostępna tutaj.

DATA WEJŚCIA W ŻYCIE : 17 stycznia 2022 r.

 1. Kim jesteśmy
 2. Zastosowanie niniejszej Polityki prywatności
 3. Informacje, które zbieramy
 4. Pliki cookie i inne podobne technologie gromadzenia danych
 5. Jak wykorzystujemy informacje
 6. Jak udostępniamy informacje
 7. Transgraniczne przekazywanie danych
 8. Twoje prawa
 9. Jak długo przechowujemy Twoje informacje
 10. Prywatność dzieci
 11. Kandydaci do pracy, pracownicy kontraktowi i przedstawiciele podwykonawców
 12. Zmiany w polityce prywatności
 13. Jak można się z nami skontaktować

Dla konsumentów w Kalifornii

Zapoznaj się z naszym Oświadczeniem do prywatności w Kalifornii, aby dowiedzieć się więcej o ochronie prywatności w Kalifornii.

1. Kim jesteśmy

Jeśli mieszkasz na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), w Wielkiej Brytanii lub Szwajcarii, firmą odpowiedzialną za Twoje informacje na mocy Polityki prywatności (nazywaną też „administratorem danych”) jest:

MTCH Technology Services Limited

Tinder

WeWork Charlemont Exchange

42 Charlemont Street

Dublin 2, D02 R593

Ireland

Jeśli mieszkasz w Japonii, firma odpowiedzialna za Twoje dane to:

MG Japan Services GK

4F Sumitomo Fudosan Azabu Bldg

1-4-1 Mita

Minato-ku, Tokyo 108-0073

Japan

Jeśli mieszkasz poza EOG, Wielką Brytanią lub Szwajcarią, firmą odpowiedzialną za Twoje informacje na mocy Polityki prywatności jest:

Match Group, LLC

8750 North Central Expressway

Suite 1400

Dallas, TX 75231

United States

2. Gdzie ma zastosowanie niniejsza Polityka prywatności

Niniejsza Polityka prywatności ma zastosowanie do serwisów internetowych, aplikacji, wydarzeń oraz innych usług, które dostarczamy, posługując się marką Tinder. W celu uproszczenia w Polityce prywatności nazywamy je wspólnie naszymi „usługami”. Aby uniknąć wszelkich wątpliwości, dodaliśmy linki do Polityki prywatności pod wszystkimi usługami, do których się odnosi.

Odnośnie niektórych usług może obowiązywać ich własna polityka prywatności. Jeśli dla danej usługi obowiązuje jej własna polityka prywatności, w takiej sytuacji zastosowanie ma ta polityka, a nie niniejsza Polityka prywatności.

3. Informacje, które zbieramy

Oczywistym jest, że nie moglibyśmy pomóc Ci w nawiązywaniu wartościowych znajomości bez posiadania niektórych informacji na Twój temat, takich jak podstawowe dane profilu, czy cechy osób, które chcesz poznać. Zbieramy również informacje generowane w trakcie korzystania z naszych usług, takie jak logi dostępu, a także informacje od stron trzecich, na przykład o dostępie do naszych usług za pośrednictwem konta w mediach społecznościowych lub o przesyłaniu informacji z takiego konta w celu uzupełnienia danych w swoim profilu. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajduje się poniżej.

Informacje, które nam przekazujesz

Korzystając z naszych usług, decydujesz się zapewnić nam określone informacje. W tym:

 • Tworząc konto, udostępniasz nam przynajmniej swój numer telefonu oraz adres e-mail, a także podstawowe informacje niezbędne do działania usługi, takie jak płeć i data urodzenia.
 • Podczas wypełniania profilu możesz udzielić nam dodatkowych informacji, takich jak informacje o sobie, zainteresowania i inne szczegóły dotyczące Twojej osoby, a także treści, takie jak zdjęcia i filmiki. Możesz również zezwolić nam na dostęp do aparatu lub albumu ze zdjęciami, aby dodać określone treści, takie jak zdjęcia lub filmiki.
 • Subskrybując płatną usługę lub dokonując zakupu bezpośrednio od nas (a nie za pośrednictwem platformy takiej jak iOS lub Android), przekazujesz nam lub naszemu dostawcy usług płatniczych informacje, takie jak numer karty debetowej/kredytowej lub inne informacje finansowe.
 • Uczestnicząc w ankietach, grupach fokusowych i badaniach rynkowych, dzielisz się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat naszych produktów i usług, udzielasz odpowiedzi na nasze pytania i wyrażasz opinie.
 • Gdy decydujesz się na udział w naszych promocjach, wydarzeniach lub konkursach, zbieramy informacje, których używasz do rejestracji lub uczestnictwa.
 • Gdy kontaktujesz się z naszym zespołem obsługi klienta, zbieramy informacje, które nam przekazujesz podczas rozmowy.
 • Jeśli przekazujesz nam informacje o innych osobach (np. udostępniając dane kontaktowe znajomych w ramach jednej z funkcji), przetwarzamy je w Twoim imieniu, w celu realizacji Twojego zlecenia.
 • Przetwarzamy również Twoje czaty z innymi użytkownikami, jak również publikowane przez Ciebie treści, ponieważ jest to niezbędne dla funkcjonowania usług.

Informacje, które otrzymujemy od innych

Oprócz informacji, które przekazujesz nam bezpośrednio, otrzymujemy informacje na Twój temat od innych, w tym:

 • Użytkownicy Użytkownicy mogą przekazywać nam informacje na Twój temat podczas korzystania z naszych usług, np. wchodząc z Tobą w interakcję lub wysyłając nam zgłoszenie, w którym jest o Tobie mowa.

 • Media społecznościowe Możesz podzielić się z nami informacjami za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych, na przykład, kiedy zdecydujesz się założyć konto na Tinderze, korzystając z konta w mediach społecznościowych lub innego (m.in. na Facebooku, Google czy Apple), bądź przesłać na nasze platformy informacje w postaci zdjęć z jednego ze swoich kont w mediach społecznościowych (np. Instagrama czy Spotify).

 • Podmioty powiązane Tinder należy do rodziny Match Group. Bezpieczeństwo użytkowników to dla niej bezwzględny priorytet. Jeśli otrzymasz zakaz korzystania z jednej z usług Match Group, dowiemy się o tym i będziemy mogli podjąć odpowiednie działania, łącznie z usunięciem Twojego konta lub uniemożliwieniem Ci założenia konta w naszych usługach.

 • Inni partnerzy Możemy otrzymywać informacje na Twój temat od naszych partnerów, na przykład, gdy reklamy Tinder są publikowane w usługach partnerów (w takim przypadku mogą przekazać nam informacje dotyczące powodzenia kampanii). O ile prawo na to zezwala, w ramach działań na rzecz bezpieczeństwa użytkowników możemy również otrzymywać od stron trzecich informacje o osobach notowanych lub skazanych.

Informacje zbierane podczas korzystania z naszych usług

Kiedy korzystasz z naszych usług, generowane są informacje o tym, których funkcji używasz, w jaki sposób oraz z jakich urządzeń uzyskujesz dostęp do naszych usług. Poniżej znajduje się więcej informacji:

 • Informacje o użytkowaniu Podczas korzystania z usług generowane są dane na temat aktywności, na przykład sposobu użytkowania usług (w tym: czas logowania, jakich funkcji używasz; jakie działania podejmujesz; jakie informacje widzisz, z jakich stron tu trafiasz i z jakimi reklamami wchodzisz w interakcje) oraz sposobu interakcji z innymi użytkownikami (np. użytkownicy, z którymi zawierasz znajomość i podejmujesz interakcję, to kiedy się kontaktujecie, ile wiadomości wysyłasz i otrzymujesz).

 • Informacje na temat urządzenia Zbieramy informacje z i na temat urządzenia/urządzeń, których używasz do uzyskania dostępu do naszych usług, w tym: informacje o sprzęcie i oprogramowaniu, takie jak adres IP, identyfikator i rodzaj urządzenia, ustawienia i specyfikacje aplikacji, awarie aplikacji, identyfikatory reklamowe (losowo generowane numery, które możesz zresetować, przechodząc do ustawień urządzenia), identyfikatory związane z plikami cookie lub innymi technologiami, które umożliwiają jednoznaczną identyfikację urządzenia lub wyszukiwarki.

 • Inne informacje za zgodą użytkownika Jeśli wyrazisz na to zgodę, możemy gromadzić informacje na temat Twojej dokładnej geolokalizacji (szerokość i długość geograficzna). Zbieranie informacji na temat geolokalizacji może odbywać się w tle, nawet kiedy nie korzystasz z usług, jeśli wyrażona zgoda jednoznacznie dopuszcza zbieranie tego typu informacji. Jeśli nie wyrazisz zgody na zbieranie informacji dotyczących swojej geolokalizacji, nie będziemy ich gromadzić. Analogicznie, jeśli wyrazisz zgodę, możemy gromadzić Twoje zdjęcia i filmy (na przykład, jeśli chcesz opublikować zdjęcie, film lub prowadzić transmisję w usługach).

4. Pliki cookie i inne podobne technologie gromadzenia danych

Używamy i możemy zezwolić innym na używanie plików cookie i podobnych technologii (np. sygnałów nawigacyjnych, pikseli, SDK) w celu rozpoznania użytkownika i/lub jego urządzenia (urządzeń). Aby uzyskać więcej informacji o tym, w jakich celach ich używamy i w jaki sposób możesz to skuteczniej kontrolować, znajdziesz w naszej Polityce plików cookie.

Niektóre przeglądarki internetowe (w tym Safari, Internet Explorer, Firefox i Chrome) mają funkcję „Nie śledź” (ang. Do Not Track – „ DNT ”), która informuje witrynę, że użytkownik nie chce, aby śledzono jego aktywność online. Jeśli witryna, która reaguje na sygnał DNT, odbierze sygnał DNT, przeglądarka może zablokować możliwość zbierania pewnych informacji o użytkowniku przeglądarki. Nie wszystkie przeglądarki oferują opcję DNT, a sygnały DNT nie są jeszcze jednolite. Z tego powodu wiele biznesów, w tym Tinder, obecnie nie reaguje na sygnały DNT.

5. Jak wykorzystujemy informacje

Głównym powodem wykorzystywania Twoich informacji, jest zapewnianie i ulepszanie naszych usług. Ponadto wykorzystujemy informacje, aby zapewnić bezpieczeństwo i wyświetlać reklamy, które mogą Cię zainteresować. Poniżej znajduje się szczegółowe wyjaśnienie różnych powodów, dla których wykorzystujemy Twoje informacje wraz z praktycznymi przykładami.

A. W celu zarządzania kontem i świadczenia naszych usług:

 • tworzenie konta i zarządzanie nim,
 • zapewnianie obsługi klienta i odpowiadanie na Twoje prośby,
 • realizowanie Twoich transakcji,
 • kontaktowanie się z Tobą związku z naszymi usługami.

B. Aby pomóc w zawieraniu znajomości z innymi użytkownikami:

 • rekomendowanie Ci nowych znajomości,
 • wyświetlanie profilów członków innym członkom.

C. W celu umożliwienia oferowania Ci nowych usług Tinder:

 • rejestrowanie i wyświetlanie Twojego profilu w nowych funkcjach i aplikacjach Tinder,
 • zarządzanie Twoim kontem w tego typu nowych funkcjach i aplikacjach.

D. W celu prowadzenia kampanii reklamowych i marketingowych:

 • zarządzenie loteriami, konkursami, zniżkami i innymi ofertami,
 • prowadzenie i mierzenie skuteczności kampanii reklamowych w naszych usługach, jak również kampanii promocyjnych Tindera poza naszymi usługami,
 • kontaktowanie się z Tobą w sprawie produktów i usług, które naszym zdaniem mogłyby Cię zainteresować.

E. W celu doskonalenia naszych usług i opracowywania nowych:

 • zarządzanie grupami fokusowymi, badaniami rynkowymi i ankietami,
 • analiza interakcji z zespołami obsługi klienta w celu podniesienia jakości usług,
 • zrozumienie sposobów, jak użytkownicy najczęściej korzystają z naszych usług, w celu ich udoskonalenia (na przykład możemy zmienić wygląd lub działanie, a nawet istotnie zmodyfikować daną funkcję w oparciu o zachowanie użytkowników),
 • opracowywanie nowych funkcji i usług (na przykład możemy opracować nową funkcję opartą na zainteresowaniach w odpowiedzi na prośby otrzymane od członków).

F. W celu zapobiegania, wykrywania i zwalczania oszustw oraz innych nielegalnych lub nieautoryzowanych działań:

 • wykrywanie i zapobieganie mającym miejsce, domniemanym lub rzekomym naruszeniom naszego Regulaminu, w szczególności na podstawie analizy raportów oraz interakcji pomiędzy użytkownikami.
 • lepsze zaplanowanie i przygotowanie środków zaradczych przeciwko pogwałceniom naszego Regulaminu,
 • przechowywanie danych dotyczących naruszeń naszego Regulaminu w celu uniknięcia takich zdarzeń w przyszłości,
 • egzekwowanie lub korzystanie z naszych praw, na przykład na mocy naszego Regulaminu,
 • informowanie osób składających raporty o działaniach podjętych w wyniku złożonego przez nie zawiadomienia.

G. W celu zapewnienia zgodności z prawem:

 • przestrzeganie wymogów prawnych,
 • współpraca z organami ścigania.

Informacje na temat profilowania i zautomatyzowanego podejmowania decyzji, z których korzystamy, przetwarzając dane osobowe, znajdziesz w dziale FAQ.

Przetwarzanie danych osobowych opisane w niniejszej Polityce prywatności opiera się na następujących zasadach prawnych:

 • Zapewnianie naszych usług użytkownikowi: Powodem przetwarzania przez nas informacji w celach opisanych powyżej w punktach A, B i C jest wywiązanie się z zawartej z Tobą umowy. Na przykład gdy korzystasz z naszych usług w celu zawarcia wartościowych znajomości, wykorzystujemy Twoje informacje służące do zarządzania kontem i profilem, tak aby był widoczny dla innych użytkowników oraz aby polecać Ci nowych użytkowników, a także w celu oferowania Tobie oraz innym użytkownikom bezpłatnych i płatnych funkcji.
 • Prawnie uzasadnione interesy: Przetwarzamy Twoje dane w celach opisanych powyżej w punktach D, E i F na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu. Na przykład analizujemy zachowanie użytkowników w naszych usługach, aby stale ulepszać nasze oferty; sugerujemy oferty, które naszym zdaniem mogą Cię zainteresować i promować nasze usługi; przetwarzamy informacje, aby zapewnić naszym użytkownikom bezpieczeństwo, a także przetwarzamy je, kiedy jest to tylko konieczne w celu egzekwowania naszych praw, udzielania pomocy organom ścigania oraz naszej obrony w przypadku postępowania sądowego.
 • Zgodność z wymogami prawa i odpowiednimi przepisami: Przetwarzamy Twoje dane w celu opisanym powyżej w punkcie G, kiedy jest to niezbędne do zachowania zgodności z wymogami prawa i odpowiednimi przepisami i poświadczenia zgodności naszych działań z wymogami prawa i odpowiednimi przepisami. Na przykład zachowujemy dane o ruchu i dane o transakcjach zgodnie z naszymi obowiązkami księgowymi, podatkowymi i innymi ustawowymi zobowiązaniami dotyczącymi zachowania danych, a także w celu udzielenia odpowiedzi na zasadne wnioski o dostęp ze strony organów ścigania. Przechowujemy również dane potwierdzające zgody udzielone nam przez użytkowników oraz decyzje podjęte przez nich w celu rezygnacji z danej funkcji lub przetwarzania danych.
 • Zgoda: jeśli decydujesz się udostępnić nam dane, które w niektórych systemach prawnych mogą być traktowane jako „specjalne” lub „wrażliwe”, takie jak orientacja seksualna, udzielasz nam zgody na ich przetwarzanie zgodnie z niniejszą Polityką prywatności. Od czasu do czasu możemy zwrócić się do Ciebie z prośbą o zgodę na gromadzenie szczególnych danych, takich jak Twoja dokładna geolokalizacja lub wykorzystywanie Twoich danych do określonych celów. W niektórych przypadkach możesz wycofać swoją zgodę, wprowadzając zmiany w ustawieniach (na przykład dotyczące udostępniania precyzyjnej geolokalizacji) lub usuwając treści (na przykład w przypadku umieszczenia na profilu informacji, które można uznać za „specjalne” lub „wrażliwe”). Niezależnie od wszystkiego, możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, pisząc do nas na adres podany na końcu niniejszej Polityki prywatności.

6. Jak udostępniamy informacje

Ponieważ naszym celem jest pomoc w nawiązywaniu wartościowych znajomości, udostępnianie informacji opiera się głównie na przekazywaniu ich innym członkom. Udostępniamy również niektóre informacje na temat naszych członków usługodawcom i partnerom, którzy pomagają nam w świadczeniu usług, a także – z określonych powodów wymienionych poniżej – innym firmom z Match Group i, w niektórych przypadkach, organom prawnym. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące danych, które udostępniamy innym.

Udostępnianie innym członkom

Udostępniasz informacje innym członkom, gdy dobrowolnie ujawniasz informacje w serwisie (w tym swój profil publiczny). Zachowaj ostrożność, podając informacje, i upewnij się, że nie masz nic przeciwko temu, aby udostępniane przez Ciebie treści były dla każdego widoczne.

Jeśli zdecydujesz się ograniczyć odbiorcom dostęp do całości lub części swojego profilu bądź określonych treści lub informacji o Tobie, będzie on widoczny zgodnie z wybranymi ustawieniami.

Jeśli otrzymamy zgłoszenie, w którym będzie mowa o Tobie (np. o naruszeniu przez Ciebie naszego Regulaminu), możemy przedstawić zgłaszającemu działania, o ile do nich dojdzie, jakie podjęliśmy w odpowiedzi na zgłoszenie. *

Udostępniane naszym usługodawcom i partnerom

Korzystamy z pomocy stron trzecich w zakresie zapewniania i udoskonalania naszych usług. Tego typu strony trzecie pomagają nam w realizacji różnych zadań, w tym hostingu danych i zarządzaniu nimi, analizie, obsłudze klienta, marketingu, reklamie, przetwarzaniu płatności i działaniach z zakresu bezpieczeństwa. Ponadto udostępniamy informacje partnerom, którzy rozpowszechniają i pomagają nam w reklamowaniu naszych usług. Na przykład partnerom reklamowym możemy udostępniać ograniczone informacje o użytkowniku w zakodowanej, nieczytelnej dla człowieka postaci.

Przed rozpoczęciem współpracy z jakimkolwiek usługodawcą lub partnerem przeprowadzamy surowy proces weryfikacji. Nasi usługodawcy i partnerzy muszą zgodzić się na ścisłe przestrzeganie zobowiązań dotyczących poufności. *

Udostępniane podmiotom powiązanym

Tinder należy do rodziny firm Match Group.

Udostępniamy informacje podmiotom powiązanym z uzasadnionych prawem i wymienionych poniżej powodów:

 • Aby wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich usług Match Group i umożliwić podejmowanie odpowiednich kroków (np. usunięcie konta) wobec osób naruszających regulamin na jednej z platform również na pozostałych. Aby mogły udzielić nam pomocy w przetwarzaniu informacji, jako usługodawcy, zgodnie z naszymi instrukcjami i w naszym imieniu. Pomoc z ich strony może obejmować techniczne operacje przetwarzania, takie jak hosting danych i zarządzanie nimi, obsługę klienta, marketing i reklamę ukierunkowaną, analitykę, pomoc z zakresu finansów i rachunkowości, ulepszenie naszych usług, zabezpieczanie naszych danych i systemów oraz zwalczanie spamu, nadużyć, oszustw, naruszeń i innych wykroczeń.

 • Możemy także udostępniać dane pozostałym firmom z Match Group w innych prawnie uzasadnionych biznesowych celach, takich jak audyt korporacyjny, analizy i skonsolidowane raportowanie, w zakresie określonym obowiązującymi przepisami prawa.

W ramach funkcji udostępniania

Możesz udostępniać profile innych członków, a oni mogą udostępniać Twój, osobom spoza naszych usług, za pomocą funkcji udostępniania. *

Do transakcji korporacyjnych

Możemy przekazać informacje, jeśli jesteśmy zaangażowani, w całości lub w części, w fuzję, sprzedaż, przejęcie, zbycie, restrukturyzację, reorganizację, rozwiązanie, upadłość lub inną zmianę własności lub przejęcie kontroli. *

Organom ścigania / na podstawie przepisów prawa

Możemy ujawnić informacje w uzasadnionych przypadkach: (i) w celu zastosowania się do postępowania prawnego, na przykład są to: nakaz sądowy, wezwanie do sądu lub nakaz przeszukania, dochodzenie organów rządowych lub organów ścigania lub inne wymogi prawne; (ii) w celu udzielenia pomocy z zapobieganiem lub wykrywaniem przestępstw (w każdym przypadku z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów prawa); lub (iii) w celu ochrony bezpieczeństwa jakieś osoby. *

Aby egzekwować prawa

Możemy również udostępnić informacje: (i) jeśli ujawnienie zmniejszy naszą odpowiedzialność w toczącym się lub potencjalnym pozwie; (ii) w razie potrzeby, w celu ochrony naszych praw i praw naszych członków, partnerów biznesowych lub innych zainteresowanych stron; (iii) w celu wyegzekwowania naszych umów z członkiem; oraz (iv) w celu zbadania, zapobiegania lub podjęcia innych działań dotyczących nielegalnej działalności, podejrzenia oszustwa lub innych wykroczeń. *

Za Twoją zgodą lub na Twoją prośbę

Możemy poprosić o zgodę na udostępnienie informacji stronom trzecim. W każdym takim przypadku wyjaśnimy, dlaczego chcemy udostępnić informacje.

W każdej z powyższych sytuacji możemy wykorzystywać i udostępniać dane nieosobowe (tj. informacje, które same w sobie nie identyfikują użytkownika, takie jak informacje o urządzeniu, ogólne dane demograficzne, ogólne dane dotyczące zachowań, nieidentyfikująca geolokalizacja), a także zakodowane informacje osobowe w formie nieczytelnej dla człowieka. Możemy również udostępniać te informacje innym firmom z Match Group i stronom trzecim (zwłaszcza reklamodawcom) w celu opracowywania i dostarczania ukierunkowanych reklam w naszych usługach oraz witrynach internetowych lub aplikacjach stron trzecich, a także w celu analizowania i sporządzania raportów dotyczących wyświetlanych reklam. Możemy łączyć te informacje z dodatkowymi danymi nieosobowymi lub osobowymi w zakodowanej, nieczytelnej dla człowieka formie zebranymi z innych źródeł. Więcej informacji na temat wykorzystywania naszych plików cookie i podobnych technologii można znaleźć w naszej Polityce plików cookie

7. Transgraniczne przekazywanie danych

Udostępnianie informacji określonych w punkcie 6. obejmuje transgraniczne przekazywanie danych do Stanów Zjednoczonych z jurysdykcji, w których mogą obowiązywać inne przepisy dotyczące przetwarzania danych. Kiedy przekazujemy dane poza Europejski Obszar Gospodarczy („EOG”), Wielką Brytanię i Szwajcarię lub inne kraje stosujące w obszarze ochrony danych przepisy zaakceptowane przez Komisję Europejską lub inne właściwe instytucje rządowe, korzystamy ze standardowych klauzul umownych (standardowe klauzule umowne to porozumienia, które zobowiązują zawierające je firmy przekazujące dane osobowe do ochrony prywatności oraz bezpieczeństwa tychże danych) lub inne odpowiednie zabezpieczenia. Aktualnie analizujemy procedury przekazywania danych do naszych kontrahentów oraz ich podstawy prawne w związku z niedawnym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie przekazywania danych osobowych do USA.

8. Twoje prawa

Chcemy, aby użytkownicy mieli kontrolę nad swoimi danymi, dlatego przypominamy o funkcjach i narzędziach, jakie w tym celu udostępniliśmy:

 • Narzędzia dostępu/aktualizacji w usłudze Narzędzia i ustawienia konta umożliwiające dostęp, korektę lub usunięcie powierzonych nam informacji, powiązanych z kontem bezpośrednio w ramach usługi. W razie pytań dotyczących tych narzędzi i ustawień, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta tutaj, aby uzyskać pomoc.
 • Uprawnienia urządzenia Platformy mobilne posiadają systemy pozwoleń dla określonych typów danych urządzeń i powiadomień, takich jak lista kontaktów, zdjęcia, usługi lokalizacyjne, powiadomienia push oraz identyfikatory reklamowe. Można zmienić ustawienia urządzenia, aby wyrazić zgodę lub sprzeciwić się gromadzeniu poszczególnych informacji lub wyświetlaniu poszczególnych powiadomień. Oczywiście, jeśli to zrobisz, niektóre usługi mogą utracić pełną funkcjonalność.
 • Odinstalowanie Możesz przerwać gromadzenie wszystkich informacji przez aplikację, odinstalowując ją przy użyciu standardowego procesu odinstalowywania na urządzeniu. Pamiętaj, że usunięcie aplikacji NIE powoduje zamknięcia konta. Jeśli chcesz zamknąć konto, skorzystaj z właściwej funkcji w ramach usługi.
 • Zamknięcie konta Możesz usunąć swoje konto, korzystając z odpowiedniej funkcji dostępnej bezpośrednio w usłudze.

Chcemy także, aby użytkownicy byli świadomi swojego prawa do prywatności. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych punktów wartych zapamiętania:

 • Wgląd w informacje Na mocy obowiązujących przepisów dotyczących prywatności możesz mieć prawo wglądu do danych osobowych przechowywanych przez nas na Twój temat (w zależności od jurysdykcji, może ono być nazywane prawem do dostępu, przeniesienia, zapoznania się lub różnymi innymi wariantami tych terminów). Możesz wyegzekwować to prawo, składając wniosek tutaj.
 • Aktualizowanie informacji Jeśli uważasz, że posiadane przez nas informacje na Twój temat są niedokładne lub że nie jesteśmy już uprawnieni do ich wykorzystania i chcesz zwrócić się o ich sprostowanie, usunięcie lub zgłosić sprzeciw wobec ich przetwarzania, skontaktuj się z nami tutaj.

Aby zapewnić ochronę Tobie i wszystkim naszym członkom, możemy poprosić o przedstawienie dowodu tożsamości, zanim będziemy w stanie odpowiedzieć na powyższe żądania.

Pamiętaj że możemy odrzucić żądanie z określonych powodów, w tym, jeśli nie jesteśmy w stanie potwierdzić Twojej tożsamości, jeśli żądanie jest niezgodne z prawem lub bezpodstawne, jeśli narusza tajemnice handlowe lub własność intelektualną, lub prywatność, lub pozostałe prawa innej osoby. Aby uzyskać informacje dotyczące innego członka, takie jak kopia wiadomości otrzymanych od tej osoby za pośrednictwem naszego serwisu, tenże członek będzie musiał skontaktować się z nami i udzielić pisemnej zgody przed udostępnieniem informacji. Będziemy mogli poprosić tę osobę o potwierdzenie swojej tożsamości przed udzieleniem odpowiedzi na taką prośbę.

Ponadto możemy nie mieć możliwości uwzględnienia niektórych wniosków dotyczących wstrzymania lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych, zwłaszcza jeśli tego typu wniosek uniemożliwiałyby nam dalsze świadczenie Tobie naszych usług. Na przykład, nie możemy świadczyć naszych usług, jeśli nie znamy Twojej daty urodzenia i nie mamy pewności, że masz co najmniej 18 lat.

W niektórych krajach, m.in. w Europejskim Obszarze Gospodarczym i w Wielkiej Brytanii, użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do odpowiedniego organu ochrony danych, jeśli ma zastrzeżenia dotyczące sposobu, w jaki przetwarzamy jego dane. Informacje o urzędach zajmujących się ochroną danych w Europejskim Obszarze Gospodarczym znajdziesz tutaj, a w Wielkiej Brytanii tutaj. Skargi składa się w instytucji właściwej dla miejsca zamieszkania, miejsca pracy lub miejsca, w którym miało miejsce domniemane naruszenie zasad przetwarzania danych.

9. Jak długo przechowujemy Twoje informacje

Zachowujemy dane osobowe tylko tak długo, jak są one niezbędne do realizacji zgodnych z prawem celów biznesowych (jak określono w punkcie 5) i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeśli zdecydujesz o zaprzestaniu korzystania z naszych usług, możesz zamknąć konto, a Twój profil przestanie być widoczny dla innych użytkowników. Pamiętaj, że Twoje konto zostanie zamknięte automatycznie, jeśli nie będziesz z niego korzystać przez okres dwóch lat. Po zamknięciu Twojego konta Twoje dane osobowe zostaną usunięte, jak wskazano poniżej:

 1. Aby chronić bezpieczeństwo naszych członków, wprowadzamy okres zachowywania danych ze względów bezpieczeństwa wynoszący trzy miesiące od zamknięcia konta lub jeden rok od chwili zablokowania konta. Przez ten czas zachowujemy dane członka na wypadek, gdyby zaszła konieczność zbadania szkodliwego lub niezgodnego z prawem zachowania. Takie zachowanie danych ze względów bezpieczeństwa wynika z naszego uzasadnionego interesu, jak również z interesu potencjalnych pokrzywdzonych osób trzecich.
 2. Wraz z końcem okresu zachowania danych usuwamy Twoje dane, pozostawiając jedynie niezbędne informacje, służące określonym celom, a w szczególności:
  • a) Zachowujemy niezbędne informacje w celu zapewnienia zgodności z wymogami dotyczącymi przechowywania danych: w szczególności, zgodnie z regulacjami w zakresie podatków i rachunkowości, zachowujemy dane transakcji przez 10 lat, dane kart kredytowych – przez okres, w jakim użytkownik ma prawo podważyć prawidłowość transakcji, a dane dotyczące ruchu (logi) – przez okres jednego roku, co wynika z przepisów dotyczących przechowywania danych. Zgody, których udzielili nam użytkownicy, przechowujemy przez okres pięciu lat, jako potwierdzenie zgodności naszych działań z obowiązującym prawem.
  • b) Zachowujemy niezbędne informacje na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu: przechowujemy dane z procesu obsługi klienta i dane pomocnicze, a także nieidentyfikującą lokalizację pobrania/zakupu przez pięć lat, aby móc uzasadnić nasze decyzje dotyczące obsługi klienta, egzekwować nasze prawa i umożliwić nam obronę w przypadku roszczeń; informacje o wcześniejszych kontach i subskrypcjach, które usuwamy trzy lata po zamknięciu ostatniego konta, aby zapewnić właściwą i dokładną estymację finansową i sprawozdawczość; dane profilowe przechowujemy przez rok na wypadek ewentualnych postępowań sądowych, w celu ustanowienia, wykonania lub obrony roszczeń prawnych; a także dane niezbędne do uniemożliwienia założenia konta użytkownikom, którym wcześniej tego zabroniono – tak długo, jak jest to konieczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa i żywotnych interesów naszych użytkowników.
  • c) Ponadto zachowujemy informacje na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu w przypadkach, w których nie zostało rozwiązane lub może pojawić się nieporozumienie, roszczenie lub spór wymagający od nas zachowania informacji (w szczególności jeśli otrzymamy zasadne wezwanie lub wniosek prawny z prośbą o zachowanie danych – w którym to przypadku będziemy musieli zachować dane w celu spełnienia naszych zobowiązań prawnych – lub jeśli dane będą w inny sposób niezbędne w ramach postępowania sądowego).

10. Prywatność dzieci

Nasze usługi są przeznaczone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Nie zezwalamy na korzystanie z naszej platformy osobom poniżej 18. roku życia. W przypadku podejrzenia, że któryś z członków nie ukończył 18. lat, skorzystaj z mechanizmu zgłaszania dostępnego za pośrednictwem usług.

11. Kandydaci do pracy, pracownicy kontraktowi i przedstawiciele podwykonawców

Przetwarzamy dane kandydatów do pracy, pracowników kontraktowych i przedstawicieli podwykonawców w ramach procedur dotyczących rekrutacji i zarządzania talentami oraz działań związanych z usługami świadczonymi dla nas przez pracowników kontraktowych i przedstawicieli podwykonawców. Przy przetwarzaniu danych osobowych kandydatów do pracy, pracowników kontraktowych lub przedstawicieli podwykonawcy Tindera, stosujemy odpowiednie zapisy niniejszej Polityki prywatności, m.in. te jej rozdziały, które omawiają podmiot odpowiedzialny za przetwarzanie Twoich danych osobowych, przekazywanie danych osobowych, prawa, jakie przysługują Ci w świetle obowiązujących przepisów, sposoby skontaktowania się z nami oraz informacje dotyczą mieszkańców Kalifornii.

W przypadku kandydatów do pracy zakres danych osobowych, jakie przetwarzamy, różni się w zależności od stanowiska, którego dotyczy rekrutacja, jednak zazwyczaj obejmuje dane udostępniane nam przez kandydata w podaniu o pracę, jak również informacje o kwalifikacjach zawodowych i wcześniejszych doświadczeniach oraz referencje przekazane nam przez agencje pośrednictwa pracy i inne strony trzecie. Wykorzystujemy te informacje w procesie rekrutacji, którego celem jest podpisanie umowy z pracownikiem. W przypadku pracowników kontraktowych i przedstawicieli podwykonawców możemy przetwarzać dane identyfikacyjne oraz te dotyczące pracy – niezbędne w zarządzaniu naszą współpracą z pracownikami i ich pracodawcami oraz w realizacji umowy o świadczenie usług, a także w ustalaniu, dochodzeniu lub obronie potencjalnych roszczeń. Możemy udostępniać dane osobowe dostawcom usług wspierającym nas w procesie rekrutacji oraz przetwarzania danych technicznych, a także firmom wchodzącym w skład Match Group (na przykład w przypadku osoby, którą relacje biznesowe łączą z pracownikiem podmiotu powiązanego). Przechowujemy dane osobowe nie dłużej niż to niezbędne we wskazanych wyżej przypadkach.

12. Zmiany w polityce prywatności

Ponieważ nieustannie szukamy nowych, innowacyjnych sposobów na zawieranie wartościowych znajomości, a zarazem zależy nam, by nasze informacje o procedurach dotyczących danych osobowych zawsze były aktualne, niniejsza polityka może podlegać zmianom wraz z upływem czasu. Powiadomimy użytkowników przed wprowadzeniem jakichkolwiek istotnych zmian, aby mieli czas na zapoznanie się z nimi.

13. Jak można się z nami skontaktować

W razie pytań dotyczących Polityki prywatności, skontaktuj się z nami w następujący sposób:

Jeśli mieszkasz w Europejskim Obszarze Gospodarczym, Wielkiej Brytanii lub Szwajcarii:

Online: tutaj

Adres do korespondencji:

Data Protection Officer

MTCH Technology Services Limited

Tinder

WeWork Charlemont Exchange

42 Charlemont Street

Dublin 2, D02 R593

Ireland

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak można się skontaktować z inspektorem ochrony danych.

Jeśli mieszkasz w Japonii:

Online: tutaj

Adres do korespondencji:

Data Protection Officer

MG Japan Services GK

c/o Match Group, LLC

8750 North Central Expressway

Suite 1400

Dallas, TX 75231

United States

Jeśli mieszkasz poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, Wielką Brytanią, Szwajcarią lub Japonią:

Online: tutaj

Adres do korespondencji:

Data Protection Officer

Match Group, LLC

8750 North Central Expressway

Suite 1400

Dallas, TX 75231

United States