7 atvejai, kai visiškai normalu pradingti neatsakius
Kai kurie veiksmai tikrai nusipelno nedraugiško atsako.
Nėra nieko blogiau už pradingusį pašnekovą… ypač tada, kai tu nieko blogo nepadarai. Su tais, kurie padaro, yra kitas reikalas. Galima drąsiai sakyti, kad tam tikri veiksmai anaiptol neverti draugiško atsako ir, pasak ekspertų, kuriuos mes apklausėme, tų veiksmų yra netgi keletas. Tad kitą kartą, kai pastebėsi nerimą keliančių ženklų, drąsiai ruoškis pranykti kaip dūmas ir palikti greičiausiai probleminį pašnekovą bespoksantį į varnelę „perskaitė“. Toliau rasi situacijų, kai ramiai galima pradingti neatsakius, vadovą. Jį patvirtino mūsų suburta santykių ekspertų grupė.
Nepastovus ar neprognozuojamas bendravimas
„Pasimatymų pasaulyje nieko tokio pradingti neatsakius tokiam žmogui, kurio bendravimas arba noras pasimatyti yra nepastovus“, – teigia sertifikuota gyvenimo koučerė Tori Autumn. Labai dažnai žmonėms trūksta iniciatyvos pradėti ar aktyviai tęsti pokalbį internetu ir paprastai tai parodo, ar jie iš tiesų linkę planuoti susitikimą realybėje, ar ne. Šioje situacijoje Autumn rekomenduoja pradingti neatsakius kuo anksčiau ir neeikvoti nei savo laiko, nei energijos: „Atsispirk norui tęsti beprasmišką pokalbį.“
Sutikimo ir (arba) asmeninio saugumo nepaisymas
Sutikimas yra būtinas bet kuriam pasimatymui, nepriklausomai nuo situacijos ar aplinkybių. Tas pats su asmeniniu saugumu — simpatija ar galimas partneris niekada neturėtų elgtis taip, kad pasijustum nesaugiai. Jei pastebi bent menkiausią grėsmę, viską nutrauk be kalbų. „Jei žmogus atrodo bent kiek agresyvus, pavyzdžiui, tau daro spaudimą, nederamai ginčijasi ar yra karštakošis ir greit susinervina, spruk ir ištrink pokalbį“, – pataria asmeninė koučerė ir pasimatymų ekspertė Michelle Baxo. „Žinok, kad šiuo veiksmu rūpiniesi savimi ir išlaikai sveikas ribas.“
Pradingimas, o ne atviravimas ar konfliktavimas šioje situacijoje yra protingas žingsnis rūpinantis savo saugumu. Klinikinės psichologijos specialistė mokslų daktarė Carla Marie Manly, tyrinėjanti santykių saugumą, patikslina: „Konfliktas su piktu ar užgauliojančiu asmeniu padarytų daugiau žalos nei naudos. Jei nustosi bendrauti su užgauliu ar nuolat piktu žmogumi, tai nebus silpnumo požymis; tai parodo tvirtumą ir protą.“
Kai žmogus nesupranta užuominų
„Jei daug kartų bandei paaiškinti, o žmogus vis tiek nesupranta, kad juo nesidomi, tuomet nieko baisaus tiesiog dingti“, – sako Autumn. Manly tam pritaria. „Jei tavo partneris nesugeba priimti fakto, kad jūsų santykiai baigėsi, net jei ne sykį bandei tai paaiškinti, vienintelė logiška išeitis kartais būna tiesiog dingti ir nieko nebesakyti.“
Galimas apsimetinėjimas
Tai jau rimta. Apsimetinėjimas — kai kas nors dedasi kitu asmeniu internete — yra rimta problema. „Jei žmogus, su kuriuo susirašinėji internetu, atsisako bendrauti per vaizdo pokalbį, prašo pinigų dėl keistų priežasčių ar prigalvoja pasiteisinimų, kodėl negali susitikti su tavimi realybėje, mesk šį reikalą ir pradink“, – pataria tapatybės patvirtinimo platformos „Social Catfish” atstovas Johnny Santiago. Į kokius kitus mažiau akivaizdžius ženklus reiktų atkreipti dėmesį? „Kad atrodytų įtikinamai, apsimetėliai į savo profilį dažniausiai įkelia daug skirtingų nuotraukų, bet visas iš karto”, – paaiškina jis. „Kitas ženklas, kurio gali nepastebėti – jie turi daug pomėgių arba hobių. Dažniausiai žmonės nurodo vieną ar du hobius, o apsimetėliai gali turėti neįprastai daug mėgstamų veiklų ir platų pomėgių spektrą, kad pritrauktų kuo daugiau pažinčių.”
Pasak Santiago, šiuo atveju nėra geresnio pasirinkimo negu pradingti. „Kuo daugiau auka kalbasi su apsimetėliu, tuo daugiau jis įgyja kontrolės”, – tvirtina jis. „Efektyviausias būdas išeiti iš šios situacijos yra nutraukti bet kokį bendravimą su tokiais asmenimis; nesuteik jiems jokių progų kaip nors tau pakenkti.”
Melo, apgaudinėjimo ir nesąžiningumo požymiai
„Jei nujauti, kad kas nors tau meluoja, ir matai pasikartojantį nesąžiningą elgesį — pradingti galbūt protingiausia išeitis”, – teigia Manly. „Jei bandysi atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti su apgaudinėjančiu žmogumi, šis gali pasitelkti strategiją įtikinti, kad problema tavyje. Dėl to vienintelė saugi taktika gali būti tiesiog dingti.” Tai vadovėlinis manipuliavimo pavyzdys – psichologinio smurto forma, kurios jokiais būdais negalima ignoruoti.
„Jei tavimi manipuliuoja ir verčia daryti tai, kas neatrodo priimtina, dingimas yra žingsnis į tavo saugumą”, – priduria Manly. „Manipuliuojantis žmogus paprastai nenusiteikęs nuoširdiems pokalbiams apie tai, kaip tu jautiesi; pokalbis su tokiu asmeniu dažnai tik dar labiau tave sutrikdo ir priverčia abejoti savimi. Dėl to dingti ir neatsakyti manipuliuojančiam asmeniui gali būti gera taktika.”
Bendro pobūdžio nerimas
Kartais tiesiog negali įvardyti, kodėl tave erzina konkretaus žmogaus elgesys, ir tame nieko blogo. Neprivalai pagrįsti savo intuicijos — pasikliauti ja būtina, kai su kuo nors susitikęs (-usi) jauti diskomfortą ir, jei taip nutinka, neprivalai pasiaiškinti, kodėl nori nutraukti bendravimą. Jei žmogaus asmenybė kelia tau nemalonų jausmą, nutraukti bendravimą savo paties labui bus geriau nei jam pasakyti: „Tu man nepatinki kaip žmogus.”
Jei jauti, kad tave išnaudoja
„Jei kas nors tau parašo tik tada, kai ko nors prireikia, tai absoliučiai gera priežastis dingti ir neatsakyti”, – tvirtina asmens reputacijos duomenų bazės „People Looker” komunikacijos vadovas Justinas Lavelle. „Jei paprašei tau neberašyti, bet žmogus to nepaiso, pradink ir nebeatsakinėk.” Neverta eikvoti energijos ir nepripažinti fakto, kad šis asmuo verčia tave jaustis taip, lyg tavimi būtų naudojamasi — nesvarbu, ar tai daro sąmoningai, ar ne, tavo savijautos tai nepakeis. Lavelle rekomenduoja imtis prevencinių priemonių ir fiksuoti jūsų bendravimą: „Prieš imantis veiksmų būtų protinga išsaugoti ekrano kopijas, kad turėtum priekabiavimo įrodymą, jei situacija pereitų į konfliktą.”