Гайд

Сім випадків, коли ігнор є цілком нормальним

Деякі дії заслуговують на швидкий ігнор.


Неприємно, коли тебе ігнорують… Принаймні, коли на це не заслуговуєш. Інша справа – якщо людина дійсно зробила щось неправильне. Тому деякі дії заслуговують на швидкий однозначний ігнор, а наші експерти вважають, що список таких дій доволі довгий. Тож коли наступного разу побачиш будь-яку із перелічених познак, не вагайся: йди зі спокійним сумлінням і не відповідай на повідомлення потенційно проблематичної пари. А визначити таких людей допоможе це керівництво, схвалене нашою групою експертів із відносин.

Непослідовне чи ненадійне спілкування

«У світі знайомств і побачень цілком нормальним є ігнорувати людину, яка вже не раз була непослідовною в спілкуванні або ж не проявляє зацікавленості в зустрічі», – каже Торі Отем, дипломована тренерка з особистісного росту. Людям часто не вистачає ініціативи активно підтримувати бесіду онлайн. Зазвичай така поведінка дає зрозуміти, що вони не дуже зацікавлені в реальній зустрічі. У таких ситуаціях Отем радить ігнорувати на ранніх етапах, щоб не витрачати власний час і сили: «Не піддавайтеся пориву продовжити бесіду, яка нікуди не приведе».

Нехтування згодою чи особистою безпекою

Згода є головним елементом у будь-яких знайомствах, так само як і особиста безпека. Нинішня чи потенційна пара ні в якому разі не повинна викликати відчуття небезпеки. Якщо пара проявляє навіть крихітну ознаку загрози, закінчуйте відносини без пояснень. «Якщо людина поводиться агресивно, чи то тисне, чи то постійно сперечається без причини, чи то дратується від кожної дрібниці, йдіть та ігноруйте її, – каже Мішель Баксо, експертка із персонального коучингу та побачень. – Вважайте це проявом любові до себе та захистом здорових кордонів».

У такому випадку для власної безпеки краще просто ігнорувати людину, а не казати все як є чи вступати в конфлікт. Карла Марі Менлі, докторка філософії та клінічна психологиня, пояснює: «Конфлікт із роздратованою чи аб'юзивною людиною може більше нашкодити, ніж допомогти. Ігнор у такій ситуації не є проявом слабкості. Це прояв розуму та сили».

Повне нерозуміння натяків

«Якщо людина ігнорує ваше бажання завершити стосунки, ви маєте повне право ігнорувати її», — додає Отем. Менлі погоджується: «Коли пара не хоче розуміти, що це кінець, навіть після численних спроб пояснити, іноді єдиним логічним виходом є ігнорування».

Можливе шахрайство

Цей пункт дуже важливий. Кетфішинг — це поширене онлайн-шахрайство, коли людина видає себе за когось іншого. «Якщо людина завжди відмовляється від відеодзвінка, просить гроші з дивних причин або придумує приводи не зустрічатися в реальному житті, ігноруйте її», – радить Джонні Сантьяго, який працює в Social Catfish, платформі з перевірки особи. На які інші знаки варто звернути увагу? Джонні каже: «Такі шахраї зазвичай додають до свого профілю багато світлин, щоб все виглядало правдоподібно, але це робиться за короткий час. Інший тривожний знак – забагато інтересів і хобі. Люди зазвичай вказують пару основних хобі, а шахраї хочуть покрити якомога більше захоплень. Так вони мають більше шансів, що хтось зацікавиться їхнім профілем».

Сантьяго впевнений, що найкращим рішенням буде ігнор: «Чим більше жертва спілкується з шахраєм, тим більше контролю він отримує. Найефективніший вихід із ситуації – повністю припинити спілкування. Не давайте їм можливість вам нашкодити».

Ймовірна брехня

«Коли здається, що людина бреше, і навіть з'являється певний патерн, то ігнор може врятувати, — каже Менлі. — Якщо спробувати чесно поговорити с такою людиною, можна залишитися з відчуттям, що все це — твоя провина. Таку пару краще ігнорувати». Це класичний приклад газлайтингу, тобто виду психологічного насильства, в якому жертву намагаються переконати у власній неадекватності. Газлайтинг ні в якому разі не треба недооцінювати.

Менлі продовжує: «Якщо ви відчуваєте, що вами маніпулюють і намагаються вплинути таким чином на ваші дії, ігнорування допоможе себе убезпечити. Маніпулятори зазвичай не реагують на відверті розмови про ваші відчуття. Навпаки, після такої бесіди є шанс придбати сумніви в собі. Тому ігнорувати маніпулятора – доволі розумна ідея».

Дискомфорт загалом

Іноді просто не можеш розібратися, що саме непокоїть у поведінці іншої людини – і це є цілком нормальним. Ми не маємо виправдовувати свої внутрішні почуття. Відчуваєте дискомфорт від спілкування з людиною? Довіртеся інстинктам. І пам'ятайте, що ви не зобов'язані пояснювати людині, чому ви хочете завершити відносини. Якщо вам незручно поруч із кимось, ігнорування зазвичай буде кращим виходом, ніж прямо сказати: «Людина з тебе якась паршива».

Коли використовують

«Якщо вам пишуть, тільки коли щось потрібно, це вагома причина для ігнорування», – вважає Джастін Лавель, головний спеціаліст із комунікацій, який працює в PeopleLooker (американська база даних із перевірки репутації). «Якщо ви попросили людину вас більше не турбувати, а вона не поважає ваше рішення, ігноруйте її», – каже Джастін. Не варто витрачати енергію, переконуючи себе, що вас не використовують. Можливо, людина це робить несвідомо, але ваші емоції від її поведінки приносять вам реальний дискомфорт. Як превентивний захід Лавель радить зберігати повідомлення: «Робіть скриншоти з такими проханням, щоб мати докази, якщо людина почне поводитися навіть гірше».